PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34688}

Wnętrza

Interiors
7,3 5 053
oceny
7,3 10 1 5053
7,4 15
ocen krytyków
Wnętrza
powrót do forum filmu Wnętrza

Jeden z niewielu filmów Allena, który nie jest komedią. I osobiście tą twórczość Woody'ego cenie sobie najbardziej, po tym rozpoznać mistrza kina. Pisze zabawne komedie a i także niesamowite dramaty... "Wnętrza" - świetne wyczucie ludzkiej psychiki. Film o sensie egzystencji, pustym wszechświecie, ludzkim cierpieniu - czyli chyba co Allen lubi najbardziej: meaning of existance, human suffering, empty univers:)?

Zdecydowanie polecam!

ocenił(a) film na 5
nasedo_2

jesli taka tworczosc Allena cenisz sobie najbardziej to jakie tego typu jego filmy polecasz? bo ja oprocz Zelig nie ogladalem czegos co nie byloby albo dosyc glupawa komedia jak Love and death czy Bananas, lub filozoficzno komediowa analiza zwiazkow typu Hana i jej siostry, Zbrodnie i wykroczenia ktore sa dla niego najbardziej charakterystyczne. no moze purpurowa roza z KAiru byla dosyc nietypowa.

tomek_53

Problem tkwi w tym, że zdecydowana większość filmów Allena to filmy komediowe lub komediodramaty powiedzmy. Jeżeli poszukujesz rzeczy podobnych do Wnętrz, to myslę, że należy szukać gdzie indziej po prostu.

ocenił(a) film na 7
pantograf

"Problem tkwi w tym, że zdecydowana większość filmów Allena to filmy komediowe lub komediodramaty"

problem? to nie jest problem! to caly znakomity Allen! jego wyczucie ironii i poczucie humoru jest kapitalne. Wrzesien, Wnetrza to raczej eksperymenty czy "hołd" dla Bergmana.
Oczywiscie nie musicie sie ze mna zgadzac ale ja wole 'te drugie' filmy...

ocenił(a) film na 8
tomek_53

moim zdaniem Miłość i Śmierć to komedia genialna, a nie "dosyć głupawa" ; jednak oczywiście to, co wymieniłeś (komedie "filozoficzne", nowe "Zbrodnie i Kary") to jest właśnie tworczość Allena, są i komedie i dramaty - możliwe, że autor wątku miał na myśli (jako tworczość, ktorą ceni sobie najbardziej) jego dramaty ogolnie, oddzielone od komedii

ocenił(a) film na 9
tomek_53

Polecam tez "Wrzesień" Allena, bardzo zbliżone klimaty, choć "Wnętrza" bija na głowę

ocenił(a) film na 9
nasedo_2

Tak, odróżniłem tylko komedie od reszty. Niestety więcej filmów jak "Wnętrza" stricte Allen nie nakręcił. Ale tak jak już ktoś tu przywołał "Zbrodnie i Wykroczenia", także "Match point" są godne polecenia, jeśli chodzi o dramaty. Bardziej już komediodramatem, dość smutnym, który również sobie cenie, jest "Rozgryźć Harrego", delikatnie nawiązuje do 'poziomek' ;-)

użytkownik usunięty
nasedo_2

Świetnym dramatem Woodego jest także "Inna kobieta".

ocenił(a) film na 8

Jeżeli ktoś szuka świetnych filmów Allena, które nie są komediami to myślę, że warte polecenia są dwa nowsze filmy Allena:

Match point (Wszystko gra)
i
Cassandra's Dream (Sen Kasandry)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones