PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015}

Tajemnica morderstwa na Manhattanie

Manhattan Murder Mystery
7,4 21 511
ocen
7,4 10 1 21511
7,3 21
ocen krytyków
Tajemnica morderstwa na Manhattanie
powrót do forum filmu Tajemnica morderstwa na Manhattanie

GENIALNY!

ocenił(a) film na 10

'She always drops things and kicks them'

'It's a rented car and a rented body!'

Kwintesencja humoru Allena! Jeden z lepszych jego filmów, jakie dotąd widziałem :)

ocenił(a) film na 9
buzzkill

Popieram, film tylko utwierdził mnie w przekonaniu ,że Allen jest mistrzem dialogów !
Jest też niesłychanym erudytą, w jego filmach co chwilę występują aluzje do klasyków kina. Warto wiedzieć, że ostatnia scena '''Tajemnicy morderstwa na Manhattanie'' jest zainspirowana filmem Orsona Wellesa ''Dama z Szanghaju'' - chodzi mi oczywiście o słynną scenę w sali lustrzanej :) I wiele wiele innych...
Geniusz !

ocenił(a) film na 9
sconosciuta

U Allena proste historie są niesamowite, potrafi zaczarować widza. Jest genialny i wszechstronny - znakomicie gra, pisze mistrzowskie scenariusze i jest znakomitym reżyserem. Niepozorny człowiek z niesamowitym mózgiem i wyobraźnią. Oby żył wiecznie.

ocenił(a) film na 9
ortis_birion

zwykle oglądam filmy Allena w wersji z lektorem (aby zrozumieć jego gagi słowne niestety ale niezbędna jest perfekcyjna znajomość angielskiego) - i akurat ten film zdarzyło mi się oglądać w różnym tłumaczeniu - jedno znakomite - typowo Allenowskie, drugie zaś - kiepskie, ale i tak uwielbiam ten film

buzzkill

"Nie blefuj blefującego" :D

ocenił(a) film na 9
buzzkill

Raz upuściła mus i kopnęła go ;p

ocenił(a) film na 8
buzzkill

"Zostaw sobie trochę szaleństwa na menopauzę" - to mnie prawie zabiło!

ocenił(a) film na 9
buzzkill

Nie jeden z lepszych jego filmów tylko jego najlepszy film:)

ocenił(a) film na 9
panciowojcik

zgadzam się, a jestem fanem Allena i widziałem większość jego filmów. Ja to zresztą najbardziej lubię filmy z lat 90. W trójce moich ulubionych są oprócz "Morderstwa..." " Jej wysokość Afrodyta" z cudowną Mirą Sorvino i "Drobne cwaniaczki"... z cudowną obsadą:)
W Morderstwie mamy do czynienia z fantastyczną obsadą pierwszo - i drugoplanową, z niesamowitymi dialogami i piękną Angeliką Houston... polecam i daję... 10:)

ocenił(a) film na 9
minioszek

" Zostaw sobie troche szaleństwa na manopauze" czy jakoś tak:D jeden z moich ulubionych tekstów:D
Widze że Sqrchybyk mnie wyprzedził:P

buzzkill

"Chyba zacznę biegać w maratonie. Ta kobieta ciągle umiera."

użytkownik usunięty
lamballe

Jeszcze dobre było to:

- Lubisz nurkować?
- Nie. Denerwuję się gdy ryby się na mnie gapią. ;)

ocenił(a) film na 9
buzzkill

"I prefer to atrophy. I'm not a very exercise person."
"A ja wolę zanik mięśni. Nie lubię ćwiczyć"

ocenił(a) film na 9
immaqueen

"I'm running over a field, I see open meadows. I see a stallion. I'm a stallion."

cała scena w windzie jest przezabawna, podobnie jak próba wyważenia drzwi przez Larry'ego - "Tylko nic sobie nie zrób!"

ocenił(a) film na 10
buzzkill

popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones