PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480036}
7,0 92 619
ocen
7,0 10 1 92619
6,5 27
ocen krytyków
Co nas kręci, co nas podnieca
powrót do forum filmu Co nas kręci, co nas podnieca

czytam i czytam wasze wnikliwe analizy filmu allena ;) i śmiać mi się chce z tego "propagowanie złych wartości" :> woody allen, hedonistyczny szatan :> śmiech na sali!

w tym jest rzecz - możecie sobie pisać o wielkich ideach, być skostniałymi pancerzami zamykającymi się przed światem w wyobrażeniach o nim. tylko co zrobicie, kiedyś zakochacie się w człowieku, który nijak nie będzie pasował do waszych przyzwoitych wizji? może to będzie wyznawca innej religii? może hiphopowiec zakocha się w prześlicznej wio-wiolą-wiolączelistce nanana? :D

melody nijak nie przystawała do światopoglądu borisa. boris mógł pozostać wierny "swojej ideologii", albo związać się z dużo młodszą i głupszą dziewczyną. odkrył, że jego światopogląd jest tylko maską i wybrał szczęście ;)

dwie główne "mądrości" z "whatever works":
1) relacje z ludźmi czynią nas szczęśliwymi
2) bądźmy elastyczni - bycie wiernym "sobie" to idiotyzm, skoro jesteśmy (my, nasze światopoglądy i inng tego typu) zlepkiem przypadków, wytworem, wymysłem, czy jak kto woli, konstruktem. pewne jest, że odnajdujemy i ujawniamy jakieś cząstki "siebie" w relacjach z innymi.

bardzo postmodernistycznie... i dobrze ;)

użytkownik usunięty
khedes_ona

Popieram! Brawo! Sama bym tego lepiej nie ujęła (obawiam się, że nawet w połowie tak dobrze by mi się nie udało). Trafnie, do sedna.
I co istotne - ponad te wszystkie doszukiwania się jakichś "promocji wartości", bo przecież nie o te "promocje" w filmie w ogóle chodzi.

Zdecydowanie film dla myślących i nie-ortodoksów/ nie-radykałów w opiniach ("bądźmy elastyczni").

Jeszcze raz: brawo! Oby więcej takich osób, które potrafią pomyśleć i chcieć swoje myśli przybrać w słowa :)

ocenił(a) film na 1
khedes_ona

życzę bardzo elastycznego męża :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones